Ми вдосконалили технологію отримання чайного оцту з залишковим вмістом цукру. Бродіння протікає 2 місяці. За цей час у продукті, поряд із оцтовою кислотою утворюється багато корисних речовин. Далі продукт концентрується у вакуумі. Кислотність у перерахунку на оцтову кислоту — 3,5%.
Чайний оцет має гарний колір, високо цінується за смаковими якостями та корисними для організму, діє м'якше та природніше. Його можна використовувати як приправу до овочевих, рибних і м'ясних страв, як самостійно, так і в складі маринадів і соусів. Щоб оцінити смакові якості чайного оцту, досить капнути кілька крапель на шматочок хліба.
Склад:
Чорний і зелений чай, ферментований чайним грибом, цукор, вода.
Харчова цінність:
вуглеводи — не більш ніж 0,3 г/мл.
Енергетична цінність:
1,1 ккал/мл.
Протипоказання:
індивідуальна чутливість до компонентів продукту. Умови зберігання: зберігати за температури не вище 25 oС, у сухому, захищеному від сонячного світла та недоступному для дітей місці. Після відкриття бажано зберігати в холодильнику.
Термін зберігання — 18 місяців.
НАПИТКИ
Смачні та корисні напої з чайного оцту особливо придатні тим, хто не любить або кому не бажано вживати цукор. Якщо напій вам здається дуже кислим, можна більше розбавити водою або додати мед до смаку (він знижує кислотність).
Чайний квас Комбуча (класичний напій)
2-3 чайні ложки чайного оцту «Комбуча класик» на 100 мл газованої або не газованої води або чаю. Можна додати мед або цукор до смаку.
Коктейлі з чайного оцту
У міксер помістити по одній столовій ложці меду та чайного оцту, додати 100 мл води, трохи морквяного соку та все ретельно збити. Подавати до столу з кубиками льоду. Аналогічно можна використовувати інші фрукти та ягоди.
Геронтологический напиток «Ще трохи життя»
(Геронтологія — наука, яка вивчає старіння та способи боротьби з ним) К 100-150 мл води або чаю додати по 1 столовій ложці (по 10 мл) чайного оцту «Комбуча класик» та іншого нашого продукту «Він-Віта» (концентрат зі шкірки та кісточок темного винограду типу Каберне). Можна додати мед або цукор до смаку. Ретельно перемішати. Максимальна користь досягається у разі систематичного (регулярного) вживання напою двічі-тричі на день упродовж не менш ніж місяць. Можна вживати тривалий час, водночас позитивний ефект накопичується. Цей природний комплекс має насамперед потужну антиоксидантну, капілярозміцнювальну та детоксикаційну дію. Регулярне вживання напою: знижує стрес, хронічну втому, гіпоксію (кисневе голодування клітин), збільшує енергію та витривалість. Підвищує гемоглобін під час анемії. Зміцнює імунітет. Покращує розумові та нервові процеси. Сприятливо впливає на стан серцево-судинної системи. Знижує «поганий» холестерин і перешкоджає розвитку атеросклерозу, очищає печінку та організм від токсинів, покращує травлення й перешкоджає набору зайвої ваги. Покращує потенцію. Знижує ризик онкозаболівань. Виявляє бактерицидну та протизапальну дію. Уповільнює процеси старіння й продовжує активний період життя. Знижує похмільний синдром. Компоненти напою пройшли багаторічні клінічні спостереження, які підтвердили зазначені вище властивості.
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ
Чайний оцет широко застосовується в кулінарії, він надає готовим стравам незвичайний, м'який і ніжний кисло-солодкий смак. М'ясні, рибні й овочеві страви, пельмені стають особливо смачними, якщо додати до них чайний оцет або власноруч приготовані оригінальні соуси на його основі. Чайний оцет не треба використовувати під час домашнього консервування овочів і фруктів, у такі маринади його не додають.
Гірчичний соус до м'яса та овочевих страв
1 чайна ложка гірчиці, 100 г рослинної олії, 1 зварений у круту яєчний жовток, 2 столові ложки чайного оцту, сіль і перець на смак. Усе перемішати та ретельно розтерти.
Часниковий соус до холодного м'яса
Розтерти 3 зубчики часнику з невеликою кількістю солі, потім додати в масу сирий яєчний жовток, 3 ложки оливкової або олії й 1 столову ложку чайного оцту. Все ретельно перемішати. Подавати до холодного вареного м'яса.
Риба під маринадом
Філе свіжої риби нарізати тонкими смужками, посипати натертими на тертці редькою й морквою, залити чайним оцтом до покриття філе, приправити сіллю, перцем, додати подрібнений часник. Подавати до столу через 30-40 хвилин.
Горіховий соус
Ядра волоських горіхів (10 штук) пропустити через м'ясорубку, змішати з м'якишем білого хліба (100 г), розмоченим у молоці, з натертим часником (3 часточки) і збивати, тричі вливаючи півстокану розтопленого вершкового масла. Коли маса стане нагадувати за своєю консистенцією сметану, у неї кладуть сіль, вливають 1 столову ложку чайного оцту та добре перемішують.
Баклажанна закуска
Нарізати баклажани кружечками та помістити в окріп на 3 хвилини. Потім викласти в салатник, перекладаючи кільцями солодкого перцю та змель-ченою зеленню. У чайному оцті розчинити сіль, взяту на смак, і залити ним закуску. За бажання можна додати в чайний оцет трохи олії.
КОСМІТИЧНІ РЕЦЕПТИ
З давніх часів настій чайного гриба широко використовували не тільки для очищення організму та лікування різних захворювань, але і як косметичний засіб. Речовини, що містяться в настоянні чайного гриба, тонізують шкіру, зволожують її та роблять еластичною, покращують її кровопостачання і вивільні функції (див. стор.12).
Звісно, сучасний ринок має досить широкий асортимент всіляких косметичних засобів. Чайний оцет, натуральний засіб, який анітрохи не поступається широко рекомендованим готовим кремам, лосьйонам і тонікам.
Чайний оцет освіжає й тонізує шкіру, згладжує дрібні зморшки, чудовий ополіскувач для волосся, який ефективно позбавляє лупи та надає волоссю природного блиску.
Природні шкірні виділення створюють на її поверхні захисну плівку. Регулярно змиваючи цю плівку під час вмивання та миття з милом (наявний лужний основу), ми робимо свою шкіру беззахисною.
Ознакою того, що ви вибрали надто агресивні засоби для догляду за шкірою, є свербіж усього тіла та голови. Перевушуючи шкіру, ви порушуєте її природний кислотно-лужний баланс.
Щоб компенсувати дію лугу, необхідно застосовувати захисні засоби, що містять кислоту. З цією роллю прекрасно справляється чайний оцет.
Перед використанням рекомендованих лосьйонів треба попередньо визначити чутливість вашої шкіри, щоб не викликати подразнення.
Лосьйон із чайного оцту для жирної шкіри
Дуже ефективний засіб для догляду за жирною, пористою шкірою, схильною до утворення вугрів. Додайте 1 чайну ложку оцту до 50 мл води. Рясно змочіть ватний тампон і ретельно протріть обличчя. Регулярне використання лосьйону, вранці та ввечері, гарантує вам ніжну та гладку шкіру обличчя. Лосьйоном корисно користуватися, якщо на вашій шкірі часто бувають почервоніння, особливо взимку та гнійничкові захворювання.
Уксусний лід
Додайте 1 ст. л чайного оцту до 100 мл води та заморозьте кубики льоду. Протирайте ними шкіру вранці.
Лосьйон із чайного оцту для сухої шкіри
Така шкіра часто лущиться, а під впливом вітру, сонця та морозу на ній з'являються негарні червоні плями. Додайте 1 чайну ложку оцту до 50 мл води, 3 краплі оливкової олії, злегка підігрійте на повільному вогні та змочуючи в теплому настій ватний тампон, протріть очищену шкіру обличчя. Робити цю процедуру краще на ніч. Вже за кілька днів почервоніння й лущення, властиві цьому типу шкіри, знизяться.
У разі пітливості ніг
Тісне взуття, різні захворювання, а також спекотна погода можуть стати причинами пітливості ніг, унаслідок чого шкіра ніг стає сприйнятливою до грибкових захворювань. Чайний оцет допоможе позбутися пітливості ніг і неприємного запаху. Приготуйте дві контрастні ванночки з теплою та прохолодною водою в кожну додайте 2 столові ложки чайного оцту. Пориньте ноги спочатку у ванну з теплою водою, потримайте 5-7 хвилин, а потім опустіть ноги в прохолодну воду. Робіть поперемінне занурення ніг кілька разів то в одну, то в іншу ванночку з таким самим інтервалом часу. Потім шкіру ніг обсушіть (але не витирайте!) на м'який рушник і змастіть спеціальним кремом для ніг, що усуває пітливість.
Історія Комбучі
Ми розповімо вам про дивовижний і легендарний продукт, який понад дві тисячі років тому назвали «Еліксир здоров'я й безсмертя», а також приведуть деякі рецепти його застосування для приготування оздоровчих напоїв, у кулінарії та косметиці.
звідки з'явився перший чайний гриб залишається науковою загадкою, адже в природі він не трапляється. Вперше він був описаний у Китаї приблизно 250 років до н.е. під назвою «Еліксир здоров'я й безсмертя», який покращує травлення й балансує енергію Ци («енергію життя»).
За легендою, один ченець передбачив товаришеві імператору, що ліки йому принесуть мураха. Незабаром імператор побачив того, хто спить, у чашку з чаєм мурахи, який сказав йому, що опустив у чашку невидимого ока ліки. Чашку треба залишити та почекати, поки в чаї виросте медуза, яка перетворить чай на цілющий напій. Імператорктив грудям, випив напій, що утворився, ігурував. У давнину вважали, що цей напій має божественну силу та є унікальним засобом для продовження життя. Він був доступний тільки королям і впливовим власникам і його приготування мали в строгому секреті.
Розповіді про чудесні зцілення чайним грибом досягли Японії. У 414 році н.е. до Японії запросили одного китайського медика, щоб зцілитимираючого імператора Інкіо за допомогою чудодійного засобу. Імператор дійсно був вилікований, а чайний гриб потрапив до Японії.
Відтоді цей чарівний настій під назвою «Напій героя» став у воїнів-самураїв головним