У Хлорофітум ви можете купити квітки Арніки гірської в пакованнях по 50 грамів. Арніка заготовлена в Карпатських горах, заготівлю проводять виключно в ручну, старанно відібрані квітки мають високий вміст арніцину й ефірних олій.
Застосування:
- Загоювальні компреси
- У разі запалень рота та горла
- В акушерській практиці та гінекології
- Для відновлення ЦНС
- У разі нічного нетримання сечі
Арніка гірська — рослина відома ще з часів стародавніх Афін — з нею працював відомий античний лікар Діоскорид. У Європі ця рослина дуже поважають і цінують, а застосовувати почали ще в 11 столітті.
Квітки Арніки є найціннішою лікарською сировиною, оскільки застосовуються не тільки в народній, але й у традиційній медицині. Використовують переважно настій і настій для внутрішнього, а як примочок — для зовнішнього застосування.
Настойку з квіток арніки використовують як кровоспинний засіб в акушерській та гінекологічній практиці. Настій із квіток призначають усередину як жовчогінний засіб, гемостатичний і зовнішній у разі гематом, забитих, різних гнійних захворювань шкіри, обмороження, опіків, трофічесних виразок.
Арніка чудово розсмоктує крововилив і полегшує біль, що дуже сприятливо позначається у разі ударів, ран, розтягнень і розривів м'язів. Кровоспинний і протизапальний ефект був помічений традиційною медициною, і тепер Арніка Безпечно застосовується в гінекології. Також ефективно вона застосовується у разі серцево-судинних захворювань.
Квітки арніки мають антисклеротичні властивості та седативні. У гомеопатії їх рекомендовано як засіб, що тонізує м'язи серця після інфаркту.
Є відомості про позитивний ефект препаратів арніки, у разі гіпертонічної хвороби, у разі стенокардії, порушення мозкового кроотворення під час кардіосклерозу.
Використовується в харчових добавках як ароматизатор під час виробництва лікерів.
Крім того, настоянка кореневищ входить до складу гомеопатічещих засобів і мазей
Хімічний склад. Квітки арніці містять флавоноїди (до 3°/о) (кверцетин, кемпферол, апігенін, цинарозид, лютеолін, лютеолін-7-D-глюкозид, рутин, скімозид, іонкверцитрин, ізочорамнетин, астрагалін); ефірна олія (0,04-07 °0) сескриво-червоний лако-тоном арніфоліном (0,2%); арніцин (4 °/о), непередбачувальні фітостерини; трицільноїди арнідіол і фарадіол; дулібільні речовини; оксикумарини (скоулітин, умбеліферон); каротиноїди; полісахариди; органічні кислоти. Арнідіол
Рослина Арніки гірської отруйна, тому треба з обережністю приймати її всередину й тільки під контролем фітотерапевта.
Квітки арніки мають жовчогінні властивості, а також мають кровоспинну дію, посилюють тонус і скорочення матки.
Препарати з квіток арніки в малих дозах надають тонізувальну дію на центральну нервову систему, а у великих дозах — седативну та запобігають розвитку судом. Також квітки арніки мають здатність знижувати рефлекторну збудливість мозку та розширювати мозкові судини. На цій основі раніше арніку застосовували в відновному періоді після мозкових крововиливів для швидшого відновлення функціонального стану нервової системи.
Найкращі результати спостерігалися від застосування настоянки зі свіжих квіток арніки. На відміну від препаратів, спориньї арніки знижує артеріальний тиск. Настоювання має також жовчогінну дію. Побічних явищ під час застосування настоянки арніки у хворих не зазначається.
Дія квіток арніки приписують фарбувальному речовині арніці, що міститься в квітках у кількості до 4%. Гірка речовина арніцин складається із суміші 3 речовин: арнідіолу (арнідендіол), фарадіолу (ізоарнідіол) і граничного вуглеводня. Крім того, у суцвіттях виявлена ефірна олія (0,04-0,14%), дубильні речовини (приблизно 5%), фарбувальні речовини (лютеїн, арнідіол, фарадіол), аскорбінова кислота, каротиноїди, цинарин, бетаїн, холін, геленін, алкалоїди, фітостерини, жирна олія, жирна олія цукру, органічних кислот, камедь, полісахарид інсулін. Ефірна олія з квіток являє собою рідину червоно-жовтого або синього зеленого кольору із сильним запахом, близькою до запаху ромашки, до складу цієї олії входять фумарова, яблучна, молочна, ауринова та пальмітинова кислоти, а також пальмітин.
Застосування.
У разі холециститу, жовчно-кам'яної хвороби, гепатиту. 3 столові ложки квіток залити 1 склянкою окропу, варити на водяній бані під кришкою 15 хвилин, настояти 45 хвилин, процідити. Приймати по 1 столовій ложці тричі на день після їди з молоком.
У разі раку, гіпертонічної хвороби, стенокардії, кардіосклерозу, міокардиту, тромбофлебіту, серцевої недостатності, склерозу, атеросклерозу, а також після інсульту та інфаркту. 2 столові ложки квіток залити 500 мл. окропу, настояти 2 години в термосі, процідити. Приймати по 1/4 склянки тричі на день після їди.
У разі запалення яєчників (придатків), маткових кровотеч, рясних менструацій, запальних процесів у матці, міомі, фібромі. 1 столову ложку квіток залити 1 склянкою окропу, настояти 4 години, процідити. Приймати по 50 мл. 3-4 рази на день.
У разі шлункових захворювань, ліжечко, грипу, бронхіту, подагри, судом, епілепсії. 2 чайні ложки квіток залити 250 мл води, тушкувати на водяній бані, що кипить, настояти до остигання, процідити. Приймати по 1-2 столові ложки тричі на день разом із водою або молоком.
Кровоспинний, жовчогінний засіб. 1 столову ложку квіток помістити в емальований посуд, залити 1 склянкою окропу, закрити кришкою, тушкувати на водяній бані 15 хвилин, настояти 1 годину, процідити, долити кип'яченої води до 200 мл. Вживати по 1 столовій ложці тричі на день після їди, розводячи на молоці.
Настоянка. 50 грамів квіток залити 0,5 літра 70% спирту в скляному посуді, щільно закрити, настояти в темному місці періодично збовтуючи 14 днів, процідити. Вживати по 30 крапель 3 рази на день до їди, роздаючи 50 грамів води.
Полоскання. Застосовують у разі різних запалень порожнини рота та горла (ангині, фарингіті, стоматиту, пародонтозу). 3 чайні ложки квіток залити 2 склянками окропу, настояти 2 години, процідити. Полоскати порожнину рота та горло 3-5 разів на день.
Компреси, припарки. Застосовують у разі шкірних сипінь, гематом, ударів, фурункульозу, виразок, ран, абсцесів, опіків, обмороження, подагри, ревматизму, люмбаго (простріл), у разі розтягування та розриву м'язів і сухожиль, у разі вивихів. 3 чайні ложки квіток залити 2 склянками окропу, настояти 2 години, процідити. Зробити марлевий тампон, рясно змочити його в настої. Прикладати до хворих місць на 20-50 хвилин двічі на день.
Протипоказання.
Арніку гірську не можна застосовувати пацієнтам із підвищеною згортанням крові, дітям і під час алергії, яка може проявитися почервонінням, пухирами на шкірі або у разі внутрішнього застосування нудотою, блювотою, ознобом.
Лікарська рослинна сировина не є лікарським препаратом, перед застосуванням необхідна консультація з Фітотерапевтом. Можлива індивідуальна чутливість цієї рослини.
Телефон менеджера
Наші товари:
Основні | |
---|---|
Виробник | Власне виробництво |
Країна виробник | Україна |
Користувальницькі характеристики | |
вага | 50 г |
- Ціна: 350 ₴/упаковка