Насіння кропу запашного 100 грамів
60 ₴/упаковка
Показати оптові ціниМінімальна сума замовлення на сайті — 200 грн
- В наявності
- Оптом і в роздріб
- Код: 146
Насіння кропу
У всіх частинах Укропа міститься ефірна олія. У плодах кропу його накопичується до 4% (основні компоненти це: α-карвон — 50%, дилапіол — приблизно 30%, феландрен і α-лімонен). Крім ефірної олії, у плодах міститься приблизно 20% жирної олії, яка складається з тригліцеридів олеїнової (65%), петрозелінової (25%), лінолевої (6%), пальмітинової (3%) кислот і неомильні частини; а також фуранохромони виснагін і Келін; піранокумарин виснадин і флавоноїди — кемпферол, соромнетин, кверцетин. У траві кропу міститься приблизно 1,5% ефірної олії такого складу: карвона — до 16%, феландрен, дилапіол, ізоміристицин, терпін, дипентен і проазулен.
Листя багате на вітаміни: до 240 мг% вітаміну С, до 12,8 мг% каротину, вітаміни В1, В2; кислоти: хлорогенова — 2,25%, нікотинову, фолієву; пектинові речовини; комарини; флавоноїди: рутин, кверцетин, соромін, кемпферол.
Застосування кропу пахучого в медицині
Прикроп пахвучий застосовується у разі:
- метеоризме;
- диспепсії;
- гастрите;
- хронічного бронхіту;
- має спазмолітичною, вітрогінною, відхаркувальною дією.
Настій плодів і трави вживають для профілактики нападів стенокардії, у разі гіпертензії I і II ступеня, хронічної коронарної недостатності, безсоння. Ефект досягається під час його застосування з натрію бромідом. У народній медицині траву кропу застосовують у разі нирковокам'яної хвороби (має діуретичну дію).
Плоди як порошок, настою й відварювання приймають усередину у разі розладів травлення, у разі спазмів м'язів органів черевної порожнини, захворювань печінки та жовчовивідних шляхів, у разі алергічного дерматиту, геморою.
Укроп має сечогінну, проносну та молокогінну дію, у формі примочок кріп застосовують — під час хвороб очей і гнійничкових уражень шкіри.
Свіже листя рекомендують вживати у разі гіпохромної анемії та стенокардії. Плоди кропу застосовують у гомеопатії.
Широко використовують зелень кропу у свіжому та висушеному вигляді як ароматну приправу для страв, а на початку утворення плодів — як спеції під час засолювання овочів, для виготовлення маринадів. Ефірна олія плодів застосовують у консервній, лікеро-горілчаній та миловарній промисловості.
Основні | |
---|---|
Виробник | Власне виробництво |
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 60 ₴/упаковка
- Можливості поставок: 100 упаковка/день