Корисні властивості чистотілу
Корисні властивості чистотілу
Чистотіл здавна відомий своїми лікувальними властивостями. Тисячоліттями люди використовують олію, сік, відвар, настій або мазь на основі цієї цілющої трави. Рослина з вигляду досить просте, не вимагає особливого догляду, тому виростити його не складе труднощів.
Властивості чистотілу
Чистотіл містить багато вітамінів, корисні ефірні масла, сапоніни і флавоноїди, що роблять протизапальну, противірусну та антибактеріальну дію. Свіжий сік застосовують при лікуванні вугрів, бородавок, герпесу і мозолів. Також їм виводять пігментні плями.
Відомо, що соком і настоєм чистотілу в комплексі з іншими препаратами деякі успішно уповільнюють і зупиняють навіть зростання онкологічних пухлин, якщо ті знаходяться на початковій стадії. Ополіскування ротової порожнини розчином, в складі якого міститься трохи соку чистотілу, допомагає при стоматиті і проблеми з яснами.
При вмілому підході чистотіл здатний позбавити від поліпів кишечника, зняти спазми, вилікувати геморой і деякі гінекологічні хвороби. Він відмінно знімає стрес і напругу, сприятливо впливає на мікрофлору піхви, нормалізує менструальний цикл.
Показаннями до лікування чистотілом є:
• порушення функцій печінки, ураження нирок і кишечника;
• цукровий діабет, дисфункція щитовидної залози, подагра;
• онкологічні пухлини доброякісні новоутворення;
• гінекологічні захворювання;
• харчові отруєння;
• шкірні проблеми.
Як лікуватися чистотілом
Якщо виникли проблеми з шлунком, спробуйте приймати відвар з ромашки, трави чистотілу, кульбаби і звіробою.
Зняти запалення слизових оболонок легко, якщо закапати в ніс кілька крапель соку, розведеного навпіл з водою, а потім зробити ополіскування рота і горла.
Позбутися від дрібних новоутворень допоможе свіжий сік чистотілу, розведений з гліцерином, а також мазь, рецепт якої наведено нижче.
Як приготувати лікувальний засіб з чистотілу
Для приготування мазі додайте трохи сухої подрібненої трави в вазелін. Щоб приготувати настій, слід залити окропом траву чистотілу в склянці і настоювати протягом півгодини. Спиртову настоянку можна зробити самостійно, або придбати готову в аптеці. Вживати цей засіб потрібно строго по інструкції, так як від передозування може виникнути отруєння.
Для отримання соку вам потрібно подрібнити в м'ясорубці квітки, листя і стебла чистотілу, потім віджати і процідити через марлю.
Відвар готується легко. Залийте траву чистотілу гарячою водою і поставте на водяну баню або відразу на повільний вогонь. Як тільки закипить, вилийте в чашку і залиште настоюватися деякий час.
Протипоказання
Важливо знати, що рослина вважається отруйною і може викликати побічні ефекти:
• порушення роботи ШКТ, нудоту, блювоту;
• зниження артеріального тиску;
• непритомність, галюцинації, якщо перевищити дозу.
Чистотіл протипоказаний вагітним, жінкам, що годують груддю, дітям, хворим з серцево-судинними захворюваннями. Свіжий сік рослини може обпекти шкіру, тому наноситься тільки в розведеному вигляді. Особам, що страждають хронічним запором і дисбактеріозом, небажано використовувати чистотіл. Це чарівне рослина допомагає при різних хворобах. Головне — не переборщити з дозуванням і дотримуватися обережності.
- Приправа шамбала – застосування в кулінарії і медициніШамбала застосування в кулінарії, лікувальні властивостіЧитати